Soru Sor

Bu bölümde, sitenin içeriğini arayıp probleminize çözüm bulamadıysanız, sorununuzu yorum olarak sorabilirsiniz

“Soru Sor” üzerine 14 yorum

 1. Hocam iyi geceler. Sizden ufak bir ricam olucak. http://www.sefaaras.com/c-4/fare-kullanmadan-tiklama/ konunuzda bahsetmiş olduğunuz c# kodlarını bir web sitesine enjekte edebilir miyiz. Bununla uğraşıyorum. Yani biraz detaylı ve zor görevim var ve bunu başarabilirsem gerçekten kendime programlama ve web yazılım konusunda ilerlemiş olarak görücem. Benim için çok önemli yardımcı olabilir misiniz ?

  1. Evet bunu yapabilmeniz mümkün biraz detaylı araştırma yaparak istediğiniz uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Eğer zorlandığınız bir kısım olursa bu durumlarda yardımcı olabilirim.

   1. peki hocam bu http://www.sefaaras.com/c-4/fare-kullanmadan-tiklama/ burda anlatmış olduğunuz kordinatlar program üzerinde mi yoksa masaüstündeki kordinatlara mı tıklıyor ? yani programı alt çubuğa aldığımızda ekranda yine aynı şekilde tıklama oluyor mu ? yoksa oluşturmuş olduğum programın içerisinde mi tıklama yapıyor ? yani kısaca ben programı simge durumuna küçülttüğüm zaman masaüstündeki dosyalara mı tıklar yoksa kendi içerisinde belirttiğim kordinatlara mı ?

    1. Evet uygulama içerisindeki frame nesnesine tıklama yapar. O frame içerisinde neyi açarsanız belirtilen koordinatta hangi nesne varsa ona tıklama yapar. Background olarak çalıştırabilirsiniz.

     1. Hocam bir soru daha. Bu kodlarda oluşturmuş olduğum forma tıklama yaparken farenin kontrolünü elimden alıyor mu

 2. iyi akşamlar
  http://www.sefaaras.com/c-4/fare-kullanmadan-tiklama/
  bu konudaki kodları çalıştırıyorum fakat

  A call to PInvoke function ‘WindowsFormsApplication1!WindowsFormsApplication1 .Form1::mouse_event’ has unbalanced the stack. This is likely because the managed PInvoke signature does not match the unmanaged target signature. Check that the calling convention and parameters of the PInvoke signature match the target unmanaged signature.

  Bu şekilde bir hata alıyorum yardımcı olabilirmisiniz.

  1. public static extern void mouse_event(long dwFlags, long dx, long dy, long cButtons, long dwExtraInfo);

   Biraz araştırma yaptım da .NET yeni çıkardığı versionda long tipini uint tipine dönüştürmüş. Eğer aşağıdaki gibi değişiklik yaparsan sorun olmayacaktır.

   public static extern void mouse_event(uint dwFlags, uint dx, uint dy, uint cButtons, int dwExtraInfo);

 3. Merhaba hocam benim bir odevim var c dilinde pointer kullanarak cok boyutlu bir dizi olusturup 2 matrisin carpimini isteyen bir program istedi hocamiz fakat ben bulamadim internette veya kitaplarda bu konuda yardimci olursaniz cok sevinitim. Iyi calismalar. Simdiden Teşekkürler.

 4. Merhaba tayfun,
  Bubble sort için zaman hesaplamasını, zaman hesaplaması nasıl yapılabilir şeklinde açıkladım : http://www.sefaaras.com/c-4/c-zaman-hesaplama/
  Aynı şekilde diğer algoritmalarıda yapabilirsin.
  Insertion sort : http://www.sefaaras.com/algoritma/insertion-sort/
  Quick sort : http://www.sefaaras.com/algoritma/quick-sort/
  n = 100000000 dizi boyutu çok büyük olduğu için işlemlerin hepsi 1 saat gibi bir zamanda tamamlanabilir. Bir sorun olduğunda tekrar iletişime geçebilirsin.
  İyi günler..

 5. selam hocam öncelikle çok güzel bir sitenizin olduğunu söylemek istiyorum. 06.06.2012 gününe yetiştirmem gereken proje ödevim var ama bir türlü yapamadım internette araştırırkende sizin sitenizi buldum ve sizin yardım edebileceğinizi düşündüm konuş şöyle c# konsol uygulamasında iki veri seti için (n=1000 ve n=100000000 ) ayrı ayrı olma üzere Bubble Sort, Insertion Sort ve quicksort algoritmaları aynı anda kullanılarak işlemi kaç saniyede yaptıkları karşılaştırılacak bu zamanlarda ekranda yazacak böyle bir uygulama koduna ihtiyacım var yardımcı olabilirseniz çok ama çok sevinirim şimdiden ilgilendiğiniz için çok ama çok teşekkür ederim..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir